0
0

تقویت حافظه برای کنکور

1039 بازدید
تقویت حافظه برای کنکور
 • اگر کنکور، آزمون وکالت، نظام مهندسی و آزمون‌های مهم دیگر در پیش‌روی خود دارید حتما این مطلب را تا انتها با دقت بخوانید. تقویت حافظه برای کنکور یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که شما باید هر روز وقتی را برای آن اختصاص دهید. یادتان باشد که آماده نشدن برای چیزی، آماده شدن برای شکست هست. بنابراین در ابتدا حافظه خود را برای آزمون‌های سخت آماده کنید.

  در این مطلب پاسخ سوالات زیر را پیدا می‌کنید:

  • چرا باید مغز خودمان را قبل از آزمون‌های مهم آماده کنیم؟
  • برای تقویت حافظه چه بخوریم؟
  • خوردن قرص‌های تقویت حافظه چه بلایی سرمان می‌آورد؟
  • چرا باید از آموزش‌های اینستاگرام و فضاهای شلوغ دوری کنیم؟

   

  اولین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ مغزتان را آماده کنید

  مغز ما همانند عضله‌های دیگر بدن است. اگر شما در باشگاه ورزشی از دستتان زیاد کار بکشید، بعد از چند ثانیه دیگر قادر به کار کردن با او نیستید. این اتفاق برای مغز شما هم صادق است. اگر اطلاعات زیادی را وارد مغزتان کنید، مغز شما به صورت خودکار اطلاعات قبلی خود را پاک می‌کند. دلیل آن هم این است که شما می‌خواهید حجم اطلاعات زیادی را به یک‌باره وارد مغز خودتان بکنید.

  گنجایش مغز برای اطلاعات زیاد

  مغز شما به این اطلاعات زیاد عادت ندارد و این باعث می‌شود که اطلاعات قبل را پَس بزند(مغز ما یک گنجایشی دارد) برای حجم اطلاعات بالا باید مغزمان را آماده کنیم. به خاطر همین هست که بعضی افراد چند ماه مطالعه می‌کنند و چند ماه هیچ مطالعه‌ای ندارند.

  دلیل علمی آن این است که زمانی که مغز خسته شود حس و حالی را در فرد ایجاد می‌کند که به سراغ یادگیری و مطالعه نرود. حتی اگر شما اراده‌ای قوی داشته باشید و به مطالعه بپردازید، یادگیری خوبی ندارید و بعد از مدتِ کوتاهی تمام اطلاعات را فراموش می‌کنید. بنابراین تقویت حافظه برای قبل از آزمون بسیار مهم است و باید آن را جدی بگیرید. در ادامه راهکارهای خوبی به شما ارائه می‌شود.

  تقویت حافظه برای کنکور

  می‌خواهم مقاله “روش حفظ سریع مطالب” را مطالعه کنم، کلیک کنید

   

  دومین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ افزایش عملکرد

  آمیگدال در بخش کوچکی از سیستم لیمبیک مغز وجود دارد که وظیفه به خاطر سپاری اطلاعات را دارد. حین انجام کارهای دیگر نمی‌توانیم خوب یاد بگیریم. زیرا آمیگدال نمی‌تواند به خوبی اطلاعات را در ذهن نهادینه کند. در اینستاگرام هر چقدر پیج‌های بیشتری را فالو کرده باشید، یادگیری خوبی ندارید.

  طبیعتا اگر خودتان چندین پیج را همراهی کرده باشید، همین الان این موضوع را درک کرده‌اید. اینستاگرام به خاطر شلوغی زیاد، فضای خوبی برای یادگیری و آموزش نیست. به همین دلیل مجموعه بهارمن تصمیم گرفته است که آموزش‌های خود را در واتس‌آپ برای همراهان خودش ارسال کند. این کار به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد و برای مجموعه بهارمن هزینه بردار است. اما ارزشش را دارد. یکی از راهکارهایی که باعث می‌شود حافظه بهتری داشته باشید، استفاده از روش جی تی دی است.

  اقتصاد توجه

  تمامی افراد در اینستاگرام با کارهای مختلف می‌خواهند توجه شما را درگیر خودشان کنند. توجه شما برای آن‌ها به منزله پول در آوردن است. چون می‌توانند از آمار بازدید پست و استوری‌های خود، تبلیغات بگیرند. انرژی و توجه شما سرمایه بزرگی است، لطفا در اینستاگرام هدرش ندهید. هر کجا که می‌بینید بیهوده دارید سرمایه‌های خودتان را از دست می‌دهید، آن فضا را ترک کنید.

  خرید دوره جامع تمرکز

  تقویت حافظه برای کنکور

  بنابراین در این بخش متوجه شدیم که هنگام یادگیری، حواس‌پرتی‌ها را به حداقل برسانیم و عمق یادگیری خود را بیشتر کنیم. یادتان باشد که هنگام مطالعه گوشی موبایل را کنار خود قرار ندهید تا آمیگدال مغزتان به خوبی کار خودش را انجام دهد.

   

  سومین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ یادگیری اصولی

  • تا به حال به این فکر کرده‌اید که در طول روز باید چند کتاب را مطالعه کنید؟
  • تنوع درسی واقعا تا چه اندازه مهم است؟
  • در طول روز چند کتاب را برای کنکور مطالعه کنیم؟

  مغز شما تنوع را دوست دارد و این که مباحث مختلفی را در طول روز مطالعه می‌کنید باعث ترشح دوپامین می‌شود. هم‌چنین هنگام آزمون شما باید در مدت زمان کمی پاسخ تست‌‌ها و سوالات مختلفی را بدهید و اگر تنوع درسی شما بالا باشد می‌توانید تست‌های آزمون را بهتر پاسخ بدهید.

  اما…

  تنوع درسی زیاد به از لحاظ‌هایی خوب نیست. اگر تنوع درسی زیاد از حدی داشته باشیم، نتیجه معکوس می‌گیریم. زمانی که ما حین درس‌های مختلف استراحت می‌کنیم یا می‌خوابیم، مغز ما شروع به دسته بندی اطلاعات می‌کند. اگر تنوع درسی برای مغز ما زیاد باشد مباحث مختلف را در هم مخلوط می‌کند. به عنوان مثال اگر شما درس شیمی، فیزیک و ریاضی خوانده باشید، مباحث ریاضی را در فیزیک دسته بندی می‌کند، شیمی را در فیزیک و…

  برای این که حافظه بهتری حین آزمون داشته باشیم، بهتر است تنوع درسی کمی در طول روز داشته باشیم. اما بهترین تعداد تغییر درس‌ها چه مقدار است؟

  بهترین تنوع درسی

  بهترین تنوع درسی که می‌توانید داشته باشید، چهار عدد است. نکته مهم‌تر این است که هنگام تغییر درس خود، حتما 20 دقیقه استراحت درست و اصولی داشته باشید. این 20 دقیقه به شما کمک میکند که اطلاعات در جای درستی از مغزتان تثبیت شوند. مغز ما در زمان های استراحت اطلاعات را به قسمت های مختلف مغز انتقال میدهد.

  می‌خواهم مقاله “بهترین زمان یادگیری” را مطالعه کنم، کلیک کنید

   

  چهارمین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ نقشه ذهنی

  نقشه ذهنی یا مایند مپ یک روش خلاصه نویسی مبتنی بر مغز است. به شما کمک می‌کند که:

  • یادگیری خود را به 5 برابر برسانید
  • سرعت مرور خود را حداقل 10 برابر بیشتر کنید
  • از دونیم کره مغز خود در یادگیری استفاده کنید
  • یک کتاب درسی خود را در یک برگه خلاصه کنید

  تقویت حافظه برای کنکور

  یکی از مهارت‌های ضروری که بهتر است یاد بگیرید، مهارت رسم نقشه ذهنی است. یادتان باشد که این مهارت را تعداد کمی از افراد دارند. شما می‌توانید با یادگیری این مهارت به راحتی از دیگران سبقت بگیرید.

   

  پنجمین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ خوراکی‌ها

  استرس دشمن بزرگ حافظه است. خوردن قهوه قبل از ساعت 11صبح به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. زیرا سطح کورتیزول شما را افزایش می‌دهد. همین امر باعث می‌شود که استرس‌ شما بیشتر شود. از مصرف قهوه در صبحانه خودداری کنید. همچنین به هیچ عنوان از قرص‌های شب آزمون استفاده نکنید چون در بلند مدت نتایجی فاجعه‌باری برای شما به همراه می‌آورد.

  تقویت حافظه با مغزیجات

  تا جایی که می‌توانید از مصرف خوراکی‌های شیرین مثل شکلات قندی و شیرینی‌جات خودداری کنید. به جای آن از مغزیجات استفاده کنید. توت خشک، انجیر خشک، خرما، عسل و شکلات تلخ از بهترین خوراکی‌هایی هستند که می‌توانید استفاده کنید.

  ششمین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ تنفس دیافراگمی

  اگر تنفس دیافراگمی داشته باشید، می‌توانید حجم بیشتری از هوا را وارد ریه‌های خود کنید. حجم هوای بیشتر یعنی رسیدن اکسیژن بیشتر به اندام‌های مختلف بدن از جمله مغز.

  می‌خواهم مقاله “چگونه صبح زود سرحال بیدار شویم” را مطالعه کنم، کلیک کنید

  خب حالا چگونه تنفس دیافراگمی داشته باشیم؟

  لطفا یک نفس عمیق بکشید. اگر قفسه سینه شما به جلو حرکت کرد، یعنی تنفس درست و اصولی ندارید. اما اگر شکم شما به سمت جلو حرکت کرد یعنی تنفس دیافراگمی دارید و می‌توانید هوای بیشتری را وارد ریه‌های خود کنید. دقت کنید که بچه‌های نوزاد چگونه نفس می‌کشند. آن‌ها شکمشان به سمت جلو حرکت می‌کند.

  هفتمین راهکار تقویت حافظه برای آزمون ـ خویشتن دوست باشید

  مغز ما به احساسات ما پاسخ می‌دهد و این به خاطر ساختار ذهن است. اگر شما به خود بگویید که خنگ هستم، فراموش‌کارم، همه چیزو یادم میره و…

  فراموشی برای شما بیشتر می‌شود. بخواهم راحت بگویم باید کاری کنید که مغزتان به شما بگوید دمت گرم. هوای مغزتان را داشته باشید. او به طرفداری شما نیاز دارد. هیچ زمانی نباشد که با افکار و رفتار خود او را تخریب کنید.

  هشتمین راهکار تقویت حافظه برای کنکور ـ تمرینات تقویت حافظه

  در ابتدای متن متوجه شدیم که باید مغز خودمان را برای آزمون‌ها آماده کنیم. تمرینات مختلف بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید مغز خود را به چالش بکشید و آن را برای آزمون‌های مهم آماده کنید. یکی از این چالش‌ها یاد گرفتن مهارت‌های جدید است. اگر می‌خواهید برای آزمون مهم خود مهارتی هدفمند را یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنم مهارت‌های مطالعه را یاد بگیرید. مهارت‌هایی مثل تندخوانی، نقشه ذهنی، تمرکز و…

   

  برای خواندن مقاله آخرین روزهای مانده به کنکور 1401 و اطلاعات بیشتر درباره اقدامات قبل از کنکور روی لینک زیر کلیک کنید!!

  ((آخرین روزهای مانده به کنکور 1401))

   

  حرف پایانی و پیشنهادی جذاب

  این مهارت‌ها هم مغز شما را به چالش می‌کشد و هم در راستای رسیدن به هدفتان است. تحقیقاتی که در دانشگاه‌های برتر دنیا مثل دانشگاه کینگز کالج لندن و دانشگاه هاروارد شده است، نشان می‌دهد که 80 درصد افرادی که در این دانشگاه‌ها قبول می‌شوند، مهارت‌های مطالعه را فرا گرفته‌اند.

  یک بار برای همیشه مهارت‌های مهم مطالعه را یاد بگیرید. یادتان باشد که آزمون‌های مهم مسیر زندگی ما را تغییر می‌دهند. بنابراین ارزشش‌ را دارد که برای رسیدن به رتبه بهتر، روی خود سرمایه گذاری کنید. اگر می‌خواهید شما جز آن 80 درصد باشید و خیلی راحت‌تر یاد بگیرید، دوره رایگان نخبگان یادگیری و حافظه را مشاهده کنید.

  تقویت حافظه برای کنکور

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸۰ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=8230
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  121 نظر در مورد تقویت حافظه برای کنکور

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام استاد، خدا قوت به شما و مجموعه بسیار خوب بهار من🌹
   نکاتی که گفتین واقعا عالی بودن، مخصوصا خوراکی ها و تنفس دیافراگمی و نقشه ذهنی
   من الان مدتی هست که شروع کردم به انجام دادن تقویت حافظه و نقشه ذهنی که واقعا تو افزایش سرعت و یادگیری درس هام خیلی موثر بود و کمکم کرد👌🏻
   ان شاءالله همیشه موفق باشین استاد حامدی عزیز 🌸

   1

  2. سلام ودرود .خیلی عالی بود👏 .همونطور که گفتید برای ازمون های مختلف باید اول اماده باشیم ومهارت های مطالعه رو یادگرفته باشیم .وتمریناتی انجام بدیم:مایند مپ،تنفس‌دیافراگمی،‌یادگیری اصولی،مغزیجات،دور کردن افکار مخرب‌و…..🙏🌷😊

   1

  3. سلام خسته نباشید
   خیلی عالی بود مثل همیشه
   ممنونم از مطالب عالیتون
   واقعا آدم تنو بدنش میلرزه مطالب شما رو میخونه.
   آخه خیلی وقتا پیش میاد اراده کافی نداری در کنارش وقتی مطالب مفید شمارو میخونم اصن ی آدم دیگ میشم
   دمتون گرم ❤️
   و مرسی ک راهکار های تقویت حافظه رو اینقد عالی بیان کردین
   من نقشه ذهنی رو تازه شروع کردم و دارم انجام میدم مرسی ازتون

   1

  4. سلام و درود
   مطالب خوب و مفیدی بود ، مخصوصا قسمت تشخیص تنفس دیافراگمی و خوراکیهای مفید مغز
   راستش من تو اکثر مقالاتتون ویژگیهای خوب مایندمپ رو مطالعه کردم منتهی نحوه رسم و استفاده از اون رو نخوندم
   ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید
   خدا قوت 🙌

   1

  5. سلام استاد
   استاد تقویت حافظه یکی از بخش های مهم مطالعه هست که اگر این بخش رو تقویت کنیم ، توانایی بیشتری در مطالعه داریم . مهترین راهکار تقویت این بخش مهم در مطالعه یادگیری مهارت های مطالعه است .

   1

  6. سلام خدمت اسناد حامدی عزیز و تیم قوی بهارمن

   خیلی ممنون بابت این مقاله ی عالی و مفید❤🍁م

   نقشه ذهنی واقعا خیلی عالی و مفید هستش و باعث تقویت حافظه میشه و باعث میشه یه کتاب رو تو یه برگه خلاصه کنمی و برای مرور هم سرعتمون رو ۱۰ برابر میکنه و همچنینی یادگیرمون رو هم ۵ برابر میکنه و برای کنکور ها خیلی خیلی مفید هستش
   و همچنینی تنفس دیافراگمی یه روش بینظیر برای تمرکز هستش.
   بتزم ممنون بابت این مقاله ی عالی 🌸😍

   1

  7. سلام خیلی ممنون بابت مقاله
   موارد تقویت حافظه که گفتین: اماده کردن مغز.افزایش عملکرد.نقشه ذهنی.خوراکی.تنفس دیافراگمی.تقویت حافظه

   نمیدونستم قهوه صبح خوب نیست ممنون که گفتین🙃

   فواید نقشه ذهنی یا مایند مپ: یادگیری ۵برابر میکنه .سرعت مرور ۱۰ برابر میشه .خلاصه یه کتاب در یک برگه .استفاده از دو نیمکره مغز.

   خوراکی های مفید برای مغز: انجیر خشک .توت خشک.خرما.عسل و شکلات تلخ

   ببخشید یه سوال میشه راجب تغییر باور ها هم توضیح بدین 🥲

   1

  8. سلام و عرض ادب خسته نباشید این مقاله ته خفن بودن هرچیزی که نیاز بود رو بهمون گفت و نشونمون داد……
   یعنی به این چند تا راهکاری که گفتید عمل کنیم خودش موفقیتمونو تضمین میکنه
   معمولا میمونم چی کامنت کنم 😐 از بس محتواهای خفنی دارید 🤤🤌🏻 راه مایند مپ خدایی باحاله تازه دیروز دست به کار شدم دیدم عجب چیزیه الان درسی که خوندمو یادمه 🤭🤌🏻 دمتون گرم خدایی نامبر وانید خسته نباشید ✨ 💛

   1

   1. ممنون از مقاله خوبتون استاد حامدی عزیز
    و همچنین توصیه خوبتون درباره نخوردن قهوه بعد از ۱۱صبح😍❤️

    1

  9. سلام و خداقوت.
   ممنونم از زحمات فراوانتان بینظیر بود
   آماده کردن مغز. افزایش عملکرد ، یادگیری اصولی، نقشه ذهنی، خوراکی ها، تنفس دیافراگم ، خویشتن دوستی، تقویت حافظه و اینکه باید مهارت های مطالعه رو یاد بگیریم
   و عملگرا باشیم که خواهیم بود💪💪💪
   دوستون دارم.سلامت و پیروز باشید❤🥰

   1

  10. حیلی خوب و عالی بود…..استفاده از نقشه ذهنی و تنفس دیافراگمی واقعا عالی ان….خوراکی هایی هم که معرفی کردید خیلی خوب بود…‌امیدوارم منم بتونم جزو اون ۸۰ درصد بشم با کمک شما
   ممنون از مطالب خوبتون

   1

  11. سلام استاد نکات بسیار قشنگ و کاربردی رو گفتید مثل همیشه راهکار هایی رو دادید برای تقویت حافظه و کارهایی که با درس خوندن انجام بدیم مثل نقشه ذهنی، تند خوانی و مرور و استفاده از دد نیمکره مغز هست و باید در برنامه درسی خود تنوع داشته باشیم حداقل 4 درس باشه و عملکرد مونو افزایش بدیم و همچنین گوشی رو از خودمون دور نگه داریم تا امیدگال مغز بخوبی کار کنه اینکه اصولی بخونیم هم برمیگرده به تنوع درسی مون. و از قرص های شب آزمون استفاده نکنیم و تا قبل 11 ظهر قهوه نخوریم. و تنفس دیافراگمی داشته باشیم که مقاله قبلی آموزشش رو دیدیم و اینکه خودمونو دوست داشته باشیم

   1

  12. سلام استاد😀😀
   نکات قشنگ و جالبی بود خیلی بده که نمدونستم اینارو و خیلی خداروشکر میکنم قبل از اینکه دیربشه فهمیدمشون 😊😊
   خوراکی های مناسب رو که قبلا هم گفته بودین و من اونو به بقیه معرفی کردم و تاثیرش رو روشون دیدم که خیلی به تقویت حافظشون کمک میکرد و درمورد خویشتن دوستی و تشویق ذهن من یه دوستی دارم که همیشه از ذهنش تعریف میکنه و خیلی چیزای خوب خوب برا مغزش میگه و واقعا هم حافظه خوبی داره
   وهمینطور درمورد قهوه 😣 من پارسال برای اینکه شب امتحان بیشتر بتونم بیدار بمونم قهوه میخوردم و صبحش از استرس نفسم بالا نمیومد 😪 و حالا دلیلش رو فهمیدم… نقشه ذهنی هم که همیشه و تو بیشتر مقاله ها صحبت ازش هست ولی من بلد نیستم نقشه ذهنی بکشم 😔♥
   خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون

   1

  13. سلام ممنون از شما🌹
   من همیشه برای تغذیه از شکلات استفاده میکردم 😅
   ممنون از شما که استفاده از خوراکی های مناسب رو آموزش دادید

   1

  14. سلام خیلیییی ممنون عالی مثل همیشه🤩
   من از نقشه ذهنی خیلییییییی خوشم اومد و خیلی به دردم میخوره خیلی ممنون🙏🏻🌷

   1

  15. سلام استاد خداقوت خسته نباشید
   بسیار جذاب بود مقالتون مطالب بسیار جالبی داشت ازجمله تنفس دیافراگمی،اینکه خویشتن دوست باشیم،خوراکی هایی که گفتین مثل مغزیجات و‌‌‌‌…افزایش عملکرد،نقشهٔ ذهنی.واقعا کاربردی هستن‌.سپاس از زحماتتون، موفق باشی🌹د

   1

  16. سلاااام استاااد حاامدی عزیز

   وااااقعا دمتون گرم♥️
   خیلی عااالی بود

   راستش واقعا طی این چالش هایی که شرکت کردم متوجه شدم واقعا خیلی چیزا رو بلد نبودم

   و خداروشکر یاد گرفتم

   استاد هنوز نمیتونم یک نقشه ذهنی خوبی بنویسم
   نمیدونم چرا باز کلی نکات جا میمونه

   در رابطه با خوراکی ها هم واقعا درسته
   خیلی باید به چیزای که میخوریم حواسمون باشه

   بعضی از دوستای من به خاطر اینکه بیدار بمونن و درس بخونن

   کلی توی روز قهوه مصرف میکردن. ولی واقعا همش با استرس بود و مطلب تو ذهنشون نمیموند

   خدا خیرتون بده♥️🕊
   منتظر ادامه مقاله ها هستیم✌

   1

  17. استاد خیلی ممنونم ازتون ، اقای حامدی شما
   بزرگترین هدیه برای امتحانات و کنکور بما دادین ، نقشه ذهنی ، و خوراکی ها
   ازتون مچکرم ، واقعا سپاسگزارم 😍🙏

   1

  18. سلام وقت بخیر و خسته نباشید
   مقاله جذابیه این مقالتون. متشکرم
   آقای حامدی اگه همیه این مواردی که گفتید رو رعایت کنیم(مثل تنفس دیافراگمی،نقشه ذهنی و….)چند برابر از رقبامون جلو می افتیم؟
   و روش gtd چیه ؟تاحالا چیزی در این مورد نشنیدم
   و اینکه هوای مغز رو داشتن خیلی سخته وقتی که همه شرایط حاکی از نتایج منفی هستش

   1

   1. سلااام وقتتون بخیر..عالی و بسیارکاربردی…بخصوص مطالب نقشه ذهنی و خوراکی ها..ان شاءالله که بتونیم کارهایی که برا تقویت حافظه گفتین،عمل کنیم و تو آزمون ها مختلف و زندگی موفق باشیم …ممنون و متشکر

    1

  19. کاملا به موقع بود برای آزمون امروز از این نکات استفاده کردم و ترازم خیلی افزایش داشت ممنون بابت اشتراک گذاشتن مطالب مفید

   1

  20. های ، وقتتون بخیر
   دو تا سوال داشتم😅
   روش جی تی دی میشه یکم دربارش توضیح بدید 🙁 و اینکه اصلا کورتیزول چیه:/
   میدونم خیلی سوال میپرسم بازم ببخشید🥲🌱

   1

  21. سلام وقتتون بخیر.این مقاله حرف نداشت👌👌.فقط یک سوالی،میشه از نقشه ذهنی برای همه دروس کنکور استفاده کرد؟مثلا برای زیست هرکاری میکنم بازیه سری ازمطالب رونمیشه توی نقشه جا کنم

   1

  22. سلام واقعا همه عالین من خودم تاحالا این راه کار هارو انجام ندادم ولی مطمئنم انجام بدم واقا نتیجه میگیرم

   1

  23. سلام حاجی
   تنفس دیافراگمی واقعا کارساز و عالیه در مورد تنوع درسی هم دست می‌فرمایید این ۴نوع هرچه بیشتر می‌شود انگار فهم آن سخت تر میشود و میشه یکم در مورد خویشتن دوستی بیشتر توضیح بدید؟

   1

  24. سلام خیلی ممنون بازم مثل همیشه عالی بود من به خوراکیها در تقویت حافظه اعتقاد دارم

   1

  25. سلام خیلی عاااالییی بود من تنفس دیافراگمی رو حدود یه هفته هست که شروع کردم و حین مطالعه و در کلاس درس باعث میشه که یادگیری و بازدهی خیلی خیلی بیشتری داشته باشم

   1

  26. سلام به استاد حامدی
   خدا قوت استاد خسته نباشید
   واقعا ممنونم به خاطر تهیه این چنین مقاله های عالللللللی
   من در این چند روزی که مسابقه شروع شده با خوندن آنها تمام نکات مهم را به صورت خیلی کوتاه خلاصه کردم و امروز هم این کار را انجام دادم و به امید خدا سعی میکنم همه هشت راهکاری را گفتین انجام دهم تا به فردی خردمند و موفق تبدیل شوم به نظر این مقاله خیلی مقاله خوبی بود چون هم نکات مقالات قبلی از جمله تنفس دیافراگمی و نقشه ذهنی و و… را دوباره یادآوری کرده بود و همنکات تازه و مفید و کاملا علمی رو یادمون داد
   بازهم ازتون به خاطر زحماتتون تشکر میکنم ⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩🙂🙂🙂🙂🙂⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩🌺🌺🌺🌺🌺🔥🔥💥🔥💥💥

   1

  27. ممنون از مقاله ی خوب و مفیدتون که نکات مهم زندگی رو درش ذکر کردین واقعا مثلا تنفس دیافراگمی صدها فایده داره و خیلی به بهبودی در زمینه های مختلف کمک میکنه
   مقاله ی سحرخیزی هم مثل همیشه انگیزه داد بهم ✨✨❤️

   1

  28. سلام استاد عزیز خیلی مقاله مفیدی بود خیلی لذت بردم
   بعضی از تغیر رفتار ها واقعا به بهبود رفتارای غلط ما کمک میکنه مخصوصا تو کارای روزانمون مثل تنفس دیافراگمی که خیلی به کاهش استرس و افزایش تمرکز کمک میکنه
   روش نقشه ذهنی راه خوبیه واقعا به من که کمک کرد امیدوارم به بقیه کمک کنه
   از تهیه همچین مقاله مفید و عالییییییی ازتون سپاس گذارم

   1

   1. باسلام اقای حامدی من ۱ دونه سوال داشتم :
    روش جی تی دی چیه؟؟؟
    واینکه خدا رو شکر من اینیستا گرام ندارم😊
    و نفس کشیدن دیافراگمی رو ببار توضیح داده بودید
    بازم من خوب بادقت مقالرو خوندمعالی بود👍👌من یک برنامه دارم و بعضی موقع ها تمکز میکنم نقشه کشی هم میکنم
    وممنون بابت زحمات🌷⚘
    و امتحانات📄

    1

  29. سلام اقای حامدی ممنونم خسته نباشید امیدوارم بتونم همی هشت راهکارتون رو در زندگی پیاده سازی کنم وارد هر حرفه ای که میشیم اول باید مهارتش رو یادبگیریم مطالعه هم یه حرفست باید یادش بگیرم👌

   1