0
0

استراحت بعد از درس خواندن

170 بازدید
استراحت بعد از درس خواندن

اینکه چگونه استراحت کنیم که هم استراحت کنیم، هم انرژی ذخیره کنیم و برای مطالعه مجدد شور و حس و حال داشته باشیم، هم انگیزه و اراده کافی برای مطالعه مجدد داشته باشیم خود معضل بزرگی است که همگان قادر به خوب انجام دادن آن نیستند یا بهتر بگوییم که اصول مربوط به آن را به خوبی نمی‌دانند.

استراحت بعد از درس خواندن چگونه است؟ اصلا استراحت به چه معناست؟ خیلی از افراد نمی‌دانند استراحت صحیح چگونه است و از همین موضوع بزرگترین ضربه را می‌خورند. در این مقاله قرار است شیوه صحیح استراحت و زمان مناسب برای استراحت را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای مقاله استراحت بعد از درس خواندن با ما همراه شوید.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • چه زمانی برای استراحت مناسبتر است؟
  • چگونه استراحت کنیم که خستگی‌مان در رفته و انرژی کافی ذخیره کنیم؟
  • چگونه انگیزه و اراده کافی برای شروع مجدد پس از استراحت داشته باشیم؟

 

چه زمانی برای استراحت بعد از درس خواندن مناسبتر است؟

این روزها که کم کم به لحظات کنکور نزدیک می‌شویم و واهمه و استرس کنکور را داریم خواب و استراحت مناسبی نداریم و به اشتباه فکر می‌کنیم که هر چه بی‌وقفه بدوییم زودتر به مقصد رسیده و موفق‌تر خواهیم بود و این در صورتی این که بزرگترین اشتباه را می‌کنیم.

دونده‌ای که در میانه راه استراحت می‌کند و به قوای نفسی چاق می‌کند و کمی آب یا خوراکی انرژی‌زا می‌خورد نسبت به دونده‌ای که خسته و کوفته قصد ادامه مسیر را دارد آن هم در شرایطی که انرژیش به ته کشیده موفق‌تر عمل می‌کند.

و یا شاید این جمله معروف را شنیده‌اید که اگر یک تبر به شما می‌دهند و می‌گویند یک درخت را قطع کن فردی موفق‌تر می‌شود و زودتر این کار را عملی می‌کند که از مثلا شش ساعت زمانی که دارد چهار ساعتش را صرف تیز کردن تبر خود می‌کند. یک سئوال شما اصلا به فکر تیز کردن تبرتان هستید یا با یک تبر کند به جان و پی درخت افتاده‌اید؟ اصلا به خودتان استراحت می‌دهید؟ اصلا یک سئوال مهمتر شیوه استراحت درست را می‌دانید؟ همین است که با کلی تلاش و زحمت آخر کار بسیاری از افراد به آن چیزی که می‌خواهند نمی‌رسند و نتیجه مطلوب خود را کسب نمی‌کنند.استراحت بعد از درس خواندن

در پاسخ به سئوال چه زمان برای استراحت مناسبتر است بسیاری از افراد بر این باورند که هر زمان بیش از حد بریدند و دیگر نمی‌توانند ادامه دهند یا کششی برای ادامه ندارند زمانی مناسب برای استراحت است. اما وقتی که تمام انرژی تحلیل رفته باشد شارژ دوباره بسیار سخت‌تر است. بهترین زمان برای استراحت زمانی است که فرد ساعت‌هایی را برای استراحت خود در نظر بگیرد حتی اگر احساس خستگی ندارد.

بهترین زمان برای استراحت اینگونه است که پس از هر یک ساعت کار و یا مطالعه به خود یک ربع الی بیست دقیقه زمان برای استراحت دهید. اینگونه شارژ دوباره شما آسانتر خواهد بود.

 

دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه

چگونه استراحت کنیم که خستگی‌مان در رفته و انرژی کافی ذخیره کنیم؟

اصلا از زمان استراحت مهمتر این است که چگونه استراحت کنیم که خستگی‌مان در رود. بسیاری از افراد به اشتباه زمانی که نامی از استراحت می‌شنوند یاد رختخواب گرم و نرم خود افتاده یا به سراغ تکنولوژی‌هایی نظیر گوشی، تلویزیون، کامپیوتر و … می‌روند. اما آیا چنین استراحتی از لحاظ شارژ شما مناسب است و بدنتان و فکرتان را برای مطالعه مجدد آماده می‌کند؟ معلوم است که جواب خیر است.

استفاده از گوشی، تلویزیون، کامپیوتر و یا… و یا خوابیدن فقط شما را خسته تر و کسلتر می‌کند. شما برای استراحت باید کارهایی انجام دهید که شور و نشاط را به شما بازمی‌گرداند و ذهنتان را نسبت به قبل بازتر می‌کند مثلا اینکه برای استراحت تحرک بهتر از بی تحرکی است. شما برای یک استراحت خوب و انرژی‌زا نیازمند است هستید که قدم بزنید، راه بروید، در طبیعت و هوای تازه حال روحی و ذهنی‌تان را خوب کنید و انرژی جذب کنید.

پس برای اینکه چگونه استراحت کنید که خستگیتان در رفته و انرژی کافی ذخیره کنید سعی کنید کمی تحرک داشته باشید، نخوابید ، گوشی همراه و تکنولوژی و … را کنار بگذارید و فکر و ذهنتان را از هر چیزی که آن را مشوش می‌کند دور نگه دارید.

چگونه بهترین استراحت مفید را داشته باشیم؟

چگونه انگیزه و اراده کافی برای شروع مجدد پس از استراحت داشته باشیم؟

اما از یک جایی به بعد نه تنها هیچ کشش و توانایی برای ادامه مسیر نداریم بلکه دیگر هیچ اراده و انگیزه‌ای هم برایمان باقی نمانده تا کمک حالمان شود تا جسته و گریخته به مطالعه کردن ادامه دهیم و فقط از حال بدمان، از نخواندنمان گله و شکایت داریم و روز به روز نسبت به قبل بی‌انگیزه‌‌تر، بی اراده‌تر و بی انرژی‌تر می‌شویم. حال دوای این درمان چیست؟ چگونه می‌توانیم نشاط و انگیزه قبل را برای خودمان به وجود آوریم؟ چگونه می‌توانیم مسبب حال خوبمان شویم؟ چگونه می‌توانیم ادامه دهیم و قدم به قدم به هدفمان نزدیکتر شویم؟

خب حتما می‌دانید که انرژی، انگیزه و اراده آدمی مقدار محدودی دارد و پس از مدتی استفاده از آن تمام می‌شود و ما باید دوباره به جذب و کسب آنها بپردازیم. انگیزه، اراده و انرژی آدمی دقیقا همانند شارژ گوشی موبایل است که پس از مدتی استفاده تمام شده و دوباره باید با شارژر مخصوص آن، آن را شارژ نماییم تا دوباره قابل استفاده شود. اما یک سئوال شارژر اراده، انگیزه و انرژی انسان چیست؟

برای اینکه اراده‌مان را افزایش دهیم و باتری آن را شارژ نماییم یک راه فوق‌العاده وجود دارد و آن هم این است که به قول خانوم مل رابینز کمتر از پنج ثانیه کارهای خود را عملی کنیم و به ذهنمان اجازه مخالفت و بهانه تراشی برای تنبلی و اهمال کاری ندهیم. اما برای شارژ انگیزه باید از جملات انگیزشی، فیلم‌های انگیزشی و انسان‌هایی که کمک بگیریم که سرشار از انگیزه هستند و اما ملموس‌تر کردن هدف برای خود و به آن و به لذت و شوق رسیدن به آن فکر کردن هم می‌تواند انگیزه را ایجاد کند. برای انرژی هم کافیست که استراحت و تغذیه مناسب داشته باشیم.

انگیزه لازم برای شروع دوباره

چه زمانی برای استراحت مناسبتر است؟ چگونه استراحت کنیم که خستگی‌مان در رفته و انرژی کافی ذخیره کنیم؟ چگونه انگیزه و اراده کافی برای شروع مجدد پس از استراحت داشته باشیم؟ امیدواریم با عملگرایی نسبت به آنچه آموخته‌اید به اهدافتان نزدیکتر گردید. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق و موید باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=43337
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد استراحت بعد از درس خواندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.